KDO JSME

Dobrý den, vítejte na našich mechových stránkách:)

 

Možná to zvenku vypadá, že jsme větší firma, která se výrobou mechových obrazů živí, ale opak je pravdou, jsme malá rodinná firma o šesti šikovných rukou, které rády vytvářejí krásné věci a dělají radost dál. Já Lucie, můj manžel Jakub a moje maminka Renáta - perfektně sehraná trojka jak v rovině pracovní, tak v rovině osobní. Pokud Vás zajímá, jak to celé vzniklo a rádi kupujete věci s příběhem, tak tady jeden je...

IMG-9150

 

JAK VZNIKL NÁPAD VYRÁBĚT MECHOVÉ OBRAZY? 

 

Vznikl v hlavě mého manžela, ještě předtím, než se jím stal :). On byl ten, který si obraz do našeho nového obýváku vysnil, ale vždycky nám bylo líto za něho utratit tolik peněz a tak jsme si tu myšlenku nechávali poměrně dlouho v hlavě. Jednoho dne však přišel ten správný impuls – naše svatba. Po svatbě jsme se část peněz od rodiny a přátel rozhodli investovat a učinili jsme  tak první krok k našemu vysněnému obrazu, aniž bychom ještě tušili, co se z toho posléze vyklube. První kroky vedly do floristického studia, kde jsme se bleskurychle otočili a bez slovíčka se shodli na tom, že si svůj obraz vyrobíme raději sami. Nabízené obrazy působily částečně oschlým a rezavým dojmem a byly nevyčištěné od ostatních přírodnin (jehličí, hlína, klacíky, kořeny atp) a tak vlastně stačilo jedno zklamání v obchodě a pak už to jelo samo. Jsme velmi podnikavá a kreativní dvojice, která má smysl pro detail (včetně naší mamky), takže to netrvalo dlouho a našli jsme si svoji vlastní cestu. 

Oslovili jsme mnoho evropských dodavatelů stabilizovaného mechu a nechali si zaslat vzorky domů, přeci jen, chtěli jsme pro sebe jen to nejhezčí. Po obdržení vzorkových balíčků jsme se velmi divili, kolik ,,různých kvalit" stabilizovaných mechů může existovat a pouze jediný dodavatel prošel naším přísným okem. Objednali jsme od něj materiál, manžel mezitím vyrobil svůj první dřevěný rám a když mechy přijely, tak jsme se s nadšením vrhli do společného tvoření našeho vysněného mechového obrazu. Dalo by se říct, že za všechno vlastně může náš první obraz níže - to je on! :)

 

 

 

 

Přišli kamarádi, rodina, kolegové no a znáte to, chtěli také "nějaký takový".  Nijak zásadně jsme se nebránili a obrazy svým přátelům vyrobili přesně tak, jak si přáli. Najednou jsme odevzdávali čtvrtý obraz, pátý obrázek, šestý, devátý... a jednoho večera jsem se rozhodla, že to zoficializujeme a vytvoříme si malý e-shop. Jelikož mám s e-shopem s vlastní porcelánovou tvorbou www.luckavo.cz  dlouholeté zkušenosti (jsem totiž vystudovaný designér porcelánu a již přes 16 let se pohybuji v keramickém a porcelánovém světě a po celou tuto dobu postupně buduji svoji vlastní značku autorského porcelánu, včetně e-shopu), netrvalo ani týden a byl na světě i ten mechový, s realizacemi, které se zatím daly na jedné ruce spočítat:). Od mechového e-shopu jsme však neměli nijak veliké očekáváni, neboť všichni tři máme svou hlavní práci a vzniklo to vlastně tak nějak pro radost a potěchu oka.

Od té doby jsme se už prakticky nezastavili, museli jsme si pronajmout skladové prostory na materiál a byt nám začal být malý. Je těžké skloubit práci s rok a půl letou pomocnicí - dcerkou Viktorkou a zaměstnáním mého muže a maminky, ale komu se nelení, tomu se zelení :) A my na všech objednávkách pracujeme opravdu s plným nasazením, v týmově rozhozených skupinkách a úlohách -  manžel vyrábí rámy na přání, jak klasické hranaté, tak i kulaté a nyní dokonce i s LED osvícením na přání a my s mamkou pak rámy osazujeme mechem, ale to už zase musí být Viktorka s tatínkem venku na výletě (někdy musí v hlídání zaskočit i bratr s přítelkyní), aby holky něco udělaly :). Je to výzva, ale nás to baví a ještě jednou děkujeme za všechny ty objednávky. Nejúžasnější na tom všem je, že nás vaše přání a zakázky plné inovací a kreativity posouvají vždy o kousek dál.

 

1584d943-5f40-44cd-bea8-9b451b4c52b2

 

 JAK DLOUHO ZABERE VÝROBA JEDNOHO OBRAZU?

 

Poměrně dost. Protože u nás se nejedná jen o ,,nalepení“ mechů do obrazu, ale nejvíce času nám bere závěrečné čištění a retuš obrazu. Z obrazu vybíráme pinzetou jehličí a různé nežádoucí nepěkné kapradinky (včetně dalších přírodnin) a naopak přidáváme jednotlivá mechová ,,chmýříčka“ a lístečky do míst, která jsou od přírody lysá případně pro naše přísné oko nedokonalá. Ačkoli víme, že mech je zkrátka mech, je to přírodnina a není dokonalý, tak jsme ho jako materiál pojali spíše jako médium k vytvoření luxusní dekorace. Snažíme se proto, aby dané skladebnosti každého obrazu byly jedinečné a krásné, proto jim při výrobě věnujeme maximální péči a doufáme, že je to znát. Naše obrazy jsou proto čisťoučké od lesního ,,nepořádku" a jsou zkrátka vymazlené :). Naše přání je odevzdávat opravdu krásné kusy a klidně v menším množství, ale ve 100% pečlivém zpracování. 

 

Největší radostí jsou nám spokojení zákazníci a pocit, že za námi zůstává něco nového, pěkného a originálního, co dělá radost zase vám. Na začátku byl jen materiál a stoprocentní nasazení a proto děkujeme, že jsme dnes tam, kde jsme a že vnímáte naši práci jako precizně a kvalitně vyrobené umělecké dílo. 

 

DĚKUJEME, Lucie, Jakub, Renáta

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení