KDO JSME

Dobrý den, vítejte na našich mechových stránkách:)

 

Možná to zvenku vypadá, že jsme větší firma, která se výrobou mechových obrazů živí, ale opak je pravdou, jsme malá rodinná firma o šesti šikovných rukou, které rády vytvářejí krásné věci a dělají radost dál. Já Lucie, můj manžel Jakub a moje maminka Renáta - perfektně sehraná trojka jak v rovině pracovní, tak v rovině osobní. Pokud Vás zajímá, jak to celé vzniklo a rádi kupujete věci s příběhem, tak tady jeden je...

IMG-9150

 

JAK VZNIKL NÁPAD VYRÁBĚT MECHOVÉ OBRAZY? 

 

Vznikl v hlavě mého manžela, ještě předtím, než se jím stal :). On byl ten, který si obraz do našeho nového obýváku vysnil, ale vždycky nám bylo líto za něho utratit tolik peněz a tak jsme si tu myšlenku nechávali poměrně dlouho v hlavě. Jednoho dne však přišel ten správný impuls – naše svatba. Po svatbě jsme se část peněz od rodiny a přátel rozhodli investovat a učinili jsme  tak první krok k našemu vysněnému obrazu, aniž bychom ještě tušili, co se z toho posléze vyklube. První kroky vedly do floristického studia, kde jsme se bleskurychle otočili a bez slovíčka se shodli na tom, že si svůj obraz vyrobíme raději sami. Nabízené obrazy působily částečně oschlým a rezavým dojmem a byly nevyčištěné od ostatních přírodnin (jehličí, hlína, klacíky, kořeny atp) a tak vlastně stačilo jedno zklamání v obchodě a pak už to jelo samo. Jsme velmi podnikavá a kreativní dvojice, která má smysl pro detail (včetně naší mamky), takže to netrvalo dlouho a našli jsme si svoji vlastní cestu. 

Oslovili jsme mnoho evropských dodavatelů stabilizovaného mechu a nechali si zaslat vzorky domů, přeci jen, chtěli jsme pro sebe jen to nejhezčí. Po obdržení vzorkových balíčků jsme se velmi divili, kolik ,,různých kvalit" stabilizovaných mechů může existovat a pouze jediný dodavatel prošel naším přísným okem. Objednali jsme od něj materiál, manžel mezitím vyrobil svůj první dřevěný rám a když mechy přijely, tak jsme se s nadšením vrhli do společného tvoření našeho vysněného mechového obrazu. Dalo by se říct, že za všechno vlastně může náš první obraz níže - to je on! :)

 

 

 

 

Přišli kamarádi, rodina, kolegové no a znáte to, chtěli také "nějaký takový".  Nijak zásadně jsme se nebránili a obrazy svým přátelům vyrobili přesně tak, jak si přáli. Najednou jsme odevzdávali čtvrtý obraz, pátý obrázek, šestý, devátý... a jednoho večera jsem se rozhodla, že to zoficializujeme a vytvoříme si malý e-shop. Jelikož mám s e-shopem s vlastní porcelánovou tvorbou www.luckavo.cz  dlouholeté zkušenosti (jsem totiž vystudovaný designér porcelánu a již přes 16 let se pohybuji v keramickém a porcelánovém světě a po celou tuto dobu postupně buduji svoji vlastní značku autorského porcelánu, včetně e-shopu), netrvalo ani týden a byl na světě i ten mechový, s realizacemi, které se zatím daly na jedné ruce spočítat:). Od mechového e-shopu jsme však neměli nijak veliké očekáváni, neboť všichni tři máme svou hlavní práci a vzniklo to vlastně tak nějak pro radost a potěchu oka.

Od té doby jsme se už prakticky nezastavili, museli jsme si pronajmout skladové prostory na materiál a byt nám začal být malý. Je těžké skloubit práci s rok a půl letou pomocnicí - dcerkou Viktorkou a zaměstnáním mého muže a maminky, ale komu se nelení, tomu se zelení :) A my na všech objednávkách pracujeme opravdu s plným nasazením, v týmově rozhozených skupinkách a úlohách -  manžel vyrábí rámy na přání, jak klasické hranaté, tak i kulaté a nyní dokonce i s LED osvícením na přání a my s mamkou pak rámy osazujeme mechem, ale to už zase musí být Viktorka s tatínkem venku na výletě (někdy musí v hlídání zaskočit i bratr s přítelkyní), aby holky něco udělaly :). Je to výzva, ale nás to baví a ještě jednou děkujeme za všechny ty objednávky. Nejúžasnější na tom všem je, že nás vaše přání a zakázky plné inovací a kreativity posouvají vždy o kousek dál.

 

1584d943-5f40-44cd-bea8-9b451b4c52b2

 

 JAK DLOUHO ZABERE VÝROBA JEDNOHO OBRAZU?

 

Poměrně dost. Protože u nás se nejedná jen o ,,nalepení“ mechů do obrazu, ale nejvíce času nám bere závěrečné čištění a retuš obrazu. Z obrazu vybíráme pinzetou jehličí a různé nežádoucí nepěkné kapradinky (včetně dalších přírodnin) a naopak přidáváme jednotlivá mechová ,,chmýříčka“ a lístečky do míst, která jsou od přírody lysá případně pro naše přísné oko nedokonalá. Ačkoli víme, že mech je zkrátka mech, je to přírodnina a není dokonalý, tak jsme ho jako materiál pojali spíše jako médium k vytvoření luxusní dekorace. Snažíme se proto, aby dané skladebnosti každého obrazu byly jedinečné a krásné, proto jim při výrobě věnujeme maximální péči a doufáme, že je to znát. Naše obrazy jsou proto čisťoučké od lesního ,,nepořádku" a jsou zkrátka vymazlené :). Naše přání je odevzdávat opravdu krásné kusy a klidně v menším množství, ale ve 100% pečlivém zpracování. 

 

Největší radostí jsou nám spokojení zákazníci a pocit, že za námi zůstává něco nového, pěkného a originálního, co dělá radost zase vám. Na začátku byl jen materiál a stoprocentní nasazení a proto děkujeme, že jsme dnes tam, kde jsme a že vnímáte naši práci jako precizně a kvalitně vyrobené umělecké dílo. 

 

DĚKUJEME, Lucie, Jakub, Renáta

Zpět do obchodu