Mumifikovaný mech a jeho údržba

Mumifikovaný mech je zcela bezúdržbová záležitost. Jedná se o konzervantem stabilizovaný živý mech, který vám v tomto krásném svěžím stádiu vydrží 10 - 12 let. Nemusíte ho zalévat, zastřihovat ani rosit, není totiž již živý, jen tak vypadá. Mnoho lidí se ptá, co bude s mechem za zmíněných 10 let. Naší odpovědí je, že s největší pravděpodobností lehce vybledne či ztratí onu svěží barevnost, ale to určitě není překážka, proč si mechový obraz či stěnu nedopřát. Je třeba si uvědomit, že za 10 let zpravidla obměníme v domě nejen dekoraci, v našem případě mechový obraz, ale také například pohovku či jídelní stůl. Je to zcela přirozený cyklus a do nového interiéru je třeba něco speciálního, co myslíte? Něco, co oslní nejen návštěvu, ale co bude vám každý den dodávat energii a klid, zkrátka kus přírody k vám domů.

Návod k údržbě je součástí každého obrazu, ale není to nic složitého. Mech nepotřebuje péči běžné rostliny, jen je třeba občas decentně oprášit prachovkou. Obraz by neměl být vystaven blízkosti radiátorů a jiných topných těles vč. přímého slunečního záření. (Není odolný vůči UV záření). Pro nasvětlení obrazu proto používejte studené LED zdroje světla, obrazu dodají plasticitu a nijak ho nepoškodí.

DOPORUČENÍ: Pokud svému mechovému obrazu dopřejete boční světlo, odmění se vám krásnou hrou světla a stínů a jeho ,,reliéfní" povaha bude vynikat svou plasticitou po většinu dne. Vyvarujte se však přímému slunečnímu svitu.  

Mumifikovaný mech odebíráme od našeho špičkového dodavatele a ručíme za nejlepší kvalitu na českém trhu. Sami jsme si totiž prošli velikou osvětou a při porovnání stejného produktu od různých dodavatelů jsme byli doslova zaskočeni nabízenou kvalitou. 

Pracujeme s mechem kopečkovým, plochým, norským a finským. Na fotografii je mech kopečkový, více druhů a barev mechů naleznete zde.

 

Záznamy nebyly nalezeny...